Dy gola në transfertë, Shqipëria U-19 fiton në Maltë

Dy gola në transfertë, Shqipëria U-19 fiton në Maltë

Kombëtarja U-19 në ndeshjen e sotme

Kombëtarja shqiptare e futbollit U-19 fitoi me rezultatin 0-2 kundër Maltës, në ndeshjen e parë miqësore të planifikuar për këtë muaj. Golat për djemtë e Armando Cungut u shënuan nga Gent Elezaj dhe Ardit Nuredini, teksa në këtë duel u aktivizuan të gjithë futbollistët e grumbulluar.

Ka qenë minuta e 12-të e ndeshjes kur Elezaj me një veprim të bukur në zonë ka mposhtur portierin vendas. Edhe pjesa e dytë ka qenë nën kontrollin e kuqezinjve, teksa goli i dytë erdhi në minutën e 81-të nga Nuredini me një goditje fantastike nga jashtë zone.

Miqësorja e dytë kundër Maltës është planifikuar të zhvillohet pas tre ditësh në 11:00. Shqipëria e nisi ndeshjen me këtë formacion: Tomas Kiri (GK), Lindon Ajeti, Elton Fikaj, Ervin Bashi, Ardit Nuredini, Arlind Kurti (C), Erald Krasniqi, Gent Elezaj, Smail Kadrijaj, Lorent Talla, Skerdi Xhixho.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë