Aksident i trefishtë në Thumanë, dy të plagosur nisen për mjekim drejt Tiranës

KRUJË- Një aksident i trefishtë me dy të lënduar ka ndodhur në Thumanë. Siç njofton policia tre automjete janë përfshirë në aksident, ndërkohë që janë lënduar shtetasin Andi Mirdita dhe Bashkim Qira.

Dy ta aksidentuarit janë nisur për mjekim të specializuar drejt spitalit të Tramuës, dhë ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se shkak për aksidentin ka qenë shpejtësia e madhe dhe një parakalim i gabuar nga ana e mjetit tip ‘BMV.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Merr fund historia e një 'njolle të zezë' të shtetit shqiptar, mbyllet burgu i Zaharisë, nis transferimi i 319 personave të sëmurë! Shkojnë në Shënkoll