Dy vëllezërit lëviznin në Kurbin të armatosur e me hashash, arrestohet një prej tyre, tjetri në hetim

Dy vëllezërit lëviznin në Kurbin të armatosur e me hashash, arrestohet një prej tyre, tjetri në hetim

Arma dhe cigaret e hashashit

LEZHË- Dy vëllezër janë kapur nga policia teksa lëvizin me armë me vete dhe cigare hashashi. Gestjan Bitraj. 19 vjeç është vënë në pranga, pasi teksa po lëvizte me makinë nga kontrolli policore iu gjet një pistoletë.

Ndërkohë, vëllai i tij, Gerald Bitraj, 22 vjeç, i cili ishte pasagjer në makinë, është vënë në hetim pasi u kap me një sasi kanabisi.

Në kuadër të operacionit ‘Brothers’, gjatë kontrollit në automjetin me të cilin qarkullonin dy vëllezërit, u gjetën një peshore elektronike dhe mjete të tjera që dyshohet se përdoreshin për ndarjen e lëndës narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Rama në Insitutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare: Nëse rusët pushtojnë Britaninë, ejani në Shqipëri t’iu mbrojmë nga Putin dhe Braverman

Rama në Insitutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare: Nëse rusët pushtojnë Britaninë, ejani në Shqipëri t’iu mbrojmë nga Putin dhe Braverman