Dy viktima dhe 95 raste të reja më COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë! 45 pacientë të shtruar në spitale, 7 prej tyre në gjendje të rëndë

Dy viktima dhe 95 raste të reja më COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë! 45 pacientë të shtruar në spitale, 7 prej tyre në gjendje të rëndë

Foto ilustruese

Dy persona kanë humbur betejën me virusin, ndërsa janë raportuar 95 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Në 24 orët e fundit rastet me COVID-19 janë rapotuar në këto qytete: Janë kryer 1,289 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 95 qytetarë, në këto bashki: 37 në Tiranë, 9 në Sarandë, 4 në Fier, 3 në Shkodër, Mirditë, Berat, Skrapar, 2 në Lezhë, Kurbin, Durrës, Rroskovec, Lushnje, Vlorë, Gjirokastër, Devoll, Kolonjë,  Gramsh, 1 në Kukës, Has, Tropojë, Kamëz, Patos, Divjakë, Mallakastër, Delvinë, Përmet, Tepelenë, Kuçovë, Poliçan, Elbasan.

Janë 1,747 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 45 pacientë, nga të cilët 7 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 396 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 266,697 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (03 Mars 2022)

 • Raste të reja ditore          95
 • Të shëruar në 24 orë        396
 • Të shtruar në spitale          45
 • Humbje jete në 24 orë        2
 • Testime ditore                1,289
 •  
 • Testime totale               1,748,195
 • Raste pozitive                 271,920
 • Raste të shëruara           266,697
 • Raste Aktive                       1,747
 • Humbje jete                         3,476

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë               493
 • Fier                   265
 • Elbasan             166
 • Vlorë                149
 • Lezhë               182
 • Kukës               114
 • Berat                104
 • Shkodër           91
 • Durrës              75
 • Gjirokastër      58
 • Korçë               43
 • Dibër                7

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë