Dyshohet se ka pirë mbidozë ilaçesh, 2-vjeçari dërgohet me helikopter nga Saranda drejt Tiranës

Dyshohet se ka pirë mbidozë ilaçesh, 2-vjeçari dërgohet me helikopter nga Saranda drejt Tiranës

Foto ilustruese

Mesditën e së shtunës (22 qershor) në urgjencë “Stefan Mekshi” në Sarandë është paraqitur në gjendje të rëndë një fëmijë 2 vjeç.

Fëmija dyshohet se ka konsumuar një sasi medikamentesh. Menjëherë i është dhënë ndihma e parë dhe për shkak të gjendjes problematike për jëtën është dërguar me helikopter për mjekim më të specializuar drejt Tiranës.

Sipas burimeve për Report Tv brenda spitalit, i mituri është në gjendje të stabilizuar shëndetësore dhe ndodhet në urgjencën e pediatrisë nën monitorimin e mjekëve.

Policia e Sarandës ka nisur hetimet.


 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘Zgjedhorja’, Bejko në Report Tv: Pazar, Berisha do të mbrohet nga drejtësia! Mërtiri: Ia dha zgjedhjet Ramës në tavolinë, do të mbijetojë si lideri i opozitës

‘Zgjedhorja’, Bejko në Report Tv: Pazar, Berisha do të mbrohet nga drejtësia! Mërtiri: Ia dha zgjedhjet Ramës në tavolinë, do të mbijetojë si lideri i opozitës