Dyshohen si autor të disa vjedhjeve në Shëngjin dhe në Lezhë, në pranga 3 persona! 4 të tjerë nën hetim

LEZHË- 3 persona janë arrestuar nga policia e Lezhës pasi dyshohet se kanë kryer 6 vjedhje në Shëngjin dhe në Lezhës dhe 4 tjerë janë vënë nën hetim sepse dyshohet se blinin sendet e vjedhura.

Në kuadër të operacionit " Shëngjini" u arrestuan Mikel Pjetrushaj, 21 vjeç, Erlis Marku, 35-vjeç, dhe Erjon Aliaj ( Dodaj) 36 vjeç, të tre banues në Shëngjin, me precedentë të mëparshëm po për vjedhje.

Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për L. V., 50 vjeç, banues në Shkodër, A. D., 41 vjeç, banues në Tiranë, B. T., 59 vjeç banues në Tiranë dhe R. B., 34 vjeç, banues në Shëngjin.

Nga hetimet rezultoi se 3 shtetasit e arrestuar, më datë 5 mars, pasi kanë thyer xhamin e një automjeti në Lezhë, kanë vjedhur sendet personale që ndodheshin në të, si dhe se më datat 8 dhe 9 mars, po këta shtetas kanë vjedhur pajisje në 4 lokale të ndryshme dhe në një banesë, në Shëngjin.

Në vijim, gjithashtu rezultoi se 4 shtetasit e proceduar penalisht, duke patur dijeni për veprimtarinë kriminale të shtetasve të arrestuar, nuk kallëzonin, si dhe përfitonin sendet e vjedhura.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një automjet që dyshohet se është përdorur gjatë kryerjes së këtyre vjedhjeve, si dhe pajisje të ndryshme të dyshuara të vjedhura që janë gjetur si rezultat i kontrolleve në banesat e 4 shtetasve të proceduar.

Vijon puna për zbardhjen e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga këta shtetas.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Situata në PD, Flutura Açka për Report Tv: Bashkimi me një kusht, Berisha nuk mund të jetë pjesë e procesit

Situata në PD, Flutura Açka për Report Tv: Bashkimi me një kusht, Berisha nuk mund të jetë pjesë e procesit