Zbulohen dy bashkëpunëtorët e vrasësit të Behar Sofisë, njëri vëzhgoi tek kafja 66-vjeçarin, tjetri ndihmoi autorin të largohej

Kamerat e sigurisë në afërsi të lokalit ku 66-vjeçari Behar Sofia ka konsumuar kafen e mëngjesit gjatë ditës që u ekzekutua, kanë fiksuar një person të dyshimtë. Edhe ky i fundit, thonë burimet për Report TV, shfaqet i maskuar me maskën antiCOVID dhe rroba të zeza, në të njëjtën formë si autori i dyshuar, i cili ekzekutoi 66-vjeçarin Sofia.

Hetuesit kanë dyshime se bëhet fjalë për njërin prej bashkëpuntorëve të atentatorit, i cili ka kryer vëzhgimin e lëvizjeve të viktimës, para se të vritej. Një tjetër bashkëpunëtor dyshohet të ketë ndihmuar autorit e vrasjes për t’u larguar në drejtim të Kodrave të Liqenit, vend nga ku kanë humbur çdo gjurmë.

Deri tani, dyshohet se janë të paktën dy bashkëpunëtorë të vrasësit, ndërsa nuk përjashtohet mundësia të ketë edhe persona të tjerë të përfshirë. Në fokus të hetimeve vijojnë të jenë rreth 60 kamera sigurie në të katër anët e qendrës së kryeqytetit, të cilat janë e vetmja mundësi që ngjarja të shkoj drejt zbardhjes dhe grupi hetimor të shkoj drejt gjurmimit të autorëve të dyshuar. Mësohet se rrezja e sekuestrimit të kamerave të sigurisë shkon deri në afërsi të zonës së Brrylit.

66 vjeçari Behar Sofia, i njohur si "padron droge", u ekzekutua pak ditë më parë afër Piramidës në Tiranë nga një vrasës që është larguar me biçikletë, pa lënë asnjë gjurmë. Autori pasi e ka ndjekur disa metra pranë shtëpisë së tij, i ka dalë para 66 vjeçarit dhe e ka qëlluar. I veshur sportiv, me kapele, syze e maskë anti-COVID pasi ka bërë atentatin autori është larguar pa e parë askush dhe ka kaluar në këmbë urën e Lanës. Më pas ai ka marrë një biçikletë pranë kullave dhe është larguar drejt Kodrave të Liqenit.

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

7 ditë nga zgjedhjet, Basha-Ramës: Koha jote mbaroi, lutesh kot për bashkëqeverisje