E bërë ‘shoshë’ nga plumbat, ja fotot e makinës së sulmuar në veri të Kosovës, ku mbeti një polic i plagosur

E bërë ‘shoshë’ nga plumbat, ja fotot e makinës së sulmuar në veri të Kosovës, ku mbeti një polic i plagosur

Policia e Kosoves në Veri

Një zyrtar i Policisë së Kosovës i rreth të 40-tave ka mbetur i plagosur mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës pas një sulmi të armatosur. Sulmi i veturës së policisë së Kosovës nga i cili pësoi pjesëtari ka ndodhur rreth orës 23:00, në fshatin Serbovc, Komuna e Zveçanit. E Nacionale ka siguruar ekskluzivisht pamje të veturës së Policisë e cila ishte cak i sulmit.

Në veturat e policisë vrima të cilat janë bërë nga sulmi që iu bë veturës së Policisë mbrëmë nga persona të armatosur. Sipas Policisë sulmi ka ndodhur nga persona të armatosur me armë të gjata, nga një automjet i tipit Audi, ngjyrë hiri, me targa KM.

Polici i plagosur, menjëherë, me ekipe emergjente, është drejtuar për në Spitalin e Përgjithshëm “Dr. Sami Haxhibeqiri” në Mitrovicë. E të premten, drejtoresha e këtij spitali i dha hollësi Nacionales për gjendjen e policit.

Sipas saj, gjendja e tij shëndetësore është stabile dhe jashtë rrezikut për jetën. Ai është goditur me një plumb në kraharor. Plumbin e ka ende në trup. Si rrjedhojë, polici duhet tranferuar për në QKUK për ndërhyrje mjekësore.

"Mbrëmë ka ardhë polici i plagosur. Gjendja e tij shëndetësore nuk është në rrezik. E ka plumbin në kraharor- në shpatull. Pritet me u transferu në Prishtinë për intervenim. Përndryshe gjendja e tij është e mirë- stabile"- i tha Nacionales drejtoresha e spitalit.

Tutje edhe mjeku i QKUK-së ka konfirmuar se polici është futur në sallën e operacionit. Polici është hospitalizuar në QKUK- saktësisht në Klinikën e Kirurgjisë Torakale. Drejtori i kësaj klinikë Nazmi Kolgeci i konfirmoi Nacionales për procesin e intervenimit. “Po veç jemi duke hy në sallë me të për operim. Për 2-3 minuta hyjmë në sallë", tha Kolgeci. / Nacionale


Lajmi kryesor:

Persona të maskuar në veri të Kosovës plagosin një polic! Osmani: Vepër kriminale e Beogradit! Brnabiç: Do rikthejmë trupat serbe


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Pajtimi i Kosovës dhe Serbisë në Ohër, Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes duhet të nisë menjëherë

Pajtimi i Kosovës dhe Serbisë në Ohër, Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes duhet të nisë menjëherë