E 'joshën' nga Superliga, Refik Halili bind titullarin e Tiranës për rinovim! Gati 4 afrime të reja

E 'joshën' nga Superliga, Refik Halili bind titullarin e Tiranës për rinovim! Gati 4 afrime të reja

Skuadra e Tiranës

Tirana është duke formuar grupin për në Evropë dhe për sezonin e ri. Pas zyrtarizimit të Kainës në sulm dhe Gentian Selmanit në portë, Tirana ka gjetur akordin dhe ka bindur Albano Aleksin që të hedhë firmën mbi kontratën e re për rinovimin.

30-vjeçari nga Levani ka edhe tre javë kontratë me bardheblutë, teksa duket se u josh nga një ofertë e Egnatias. Në të tilla kushte ishte një takim mes tij dhe presidentit Refik Halili, që bëri mesfushorin luftarak të ndërronte mendje dhe të qëndronte në kryeqytet.

Rinovimi i tij pritet të zyrtarizohet së shpejti, ndërsa kujtojmë se edhe trajneri Orges Shehi do jetë pjesë e skuadrës edhe për sezonin e ri. Veç tyre, Tirana duket se ka gati për të afruar në ekip edhe Edison Ndrecën nga Kukësi dhe Egzon Bejtullain e Shkëndijës. Gjithashtu ka një akord paraprak për rikthimin e Albi Dokës dhe marrjen e Liridon Latifit.

Albano Aleksi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Në dashuri gjërat nuk po shkojnë mirë, çfarë thonë yjet për ju sot

Në dashuri gjërat nuk po shkojnë mirë, çfarë thonë yjet për ju sot