Një kamper i vjedhur në gjermani gjendet në Sarandë, policia nis hetimet ndaj pronarit të servisit! Shoqërohet edhe pronari italian

Një kamper i vjedhur në gjermani gjendet në Sarandë, policia nis hetimet ndaj pronarit të servisit! Shoqërohet edhe pronari italian

Një pronar servisi në Sarandë është vënë nën hetim ditën e sotme pasi në servisin e tij është gjetur një kampervan, i cili më parë ishte vjedhur në Gjermani. Policia ka njoftuar se po procedohet penalisht B. Muho, 37 vjeç.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin B. M., 37 vjeç, pasi dyshohet se ka trafikuar automjetin e markës “Fiat”, i cili rezulton i vjedhur në Gjermani. Automjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, njofton policia.

Ndërkohë që burime për Report Tv kanë bërë me dije se vetë pronari i servisit Muho është shprehur për autoritete se në fakt kampervani është lënë aty nga një i moshuar italian, për t’i bërë shërbimet. Ndërkohë që është ndaluar edhe shtetesi italian. 

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Një grup protestuesish të opozitës lëvizin nga Sheshi Skënderbej në drejtim të Perimetrit të Sigurisë

VIDEOLAJM/ Një grup protestuesish të opozitës lëvizin nga Sheshi Skënderbej në drejtim të Perimetrit të Sigurisë