E kishin fshehur në valixhe, policia e Zvicrës zbulon 47 kg kokainë, në pranga 5 shqiptarë

E kishin fshehur në valixhe, policia e Zvicrës zbulon 47 kg kokainë, në pranga 5 shqiptarë

Foto ilustruese

Gjatë një kontrolli doganor në aeroportin e Cyrihut, Zvicër gjeti një sasi të madhe kokaine.

Pesë trafikantë të dyshuar droge u arrestuan, të dielën e 7-të korrikut, me 47 kilogramë kokainë të fshehura në një valixhe.

Të gjithë të arrestuarit janë shqiptarë me banim jashtë vendit dhe të moshës 25 deri në 40 vjeç.

Pas marrjes në pyetje, të pestë u paraqitën në prokurorinë kompetente.

Hetimet për rastin po vijojnë me intensitet, ndërkohë që të tjera detaje priten në vijim.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë