E larguan nga Vllaznia, Qatip Osmani firmos në klubin kampion

E larguan nga Vllaznia, Qatip Osmani firmos në klubin kampion

Qatip Osmani dhe Bashkim Livoreka prezantohen te Struga

Maqedonia e Veriut - Qatip Osmani është trajneri më i ri i Struga Trim dhe Lum në Maqedoninë e Veriut, ekipit kampion që disa javë më parë largoi Shpëtim Duron. Më 25 prillin e këtij viti, Osmani u shkarkua nga Vllaznia e Shkodrës edhe pse ishte brenda objektivave dhe ktheu ekipin "në binarët" e duhur.

Së bashku me Osmanin do jetë në rolin e ndihmësit edhe Bashkim Livoreka, bashkëpunëtori i tij i vjetër. Dyshja u prezantua nga drejtori sportiv Besart Isaku.

"FC Struga njofton se ka arritur marrëveshje me trajnerin Qatip Osmani. I njëjti është prezantuar sot së bashku edhe me ndihmësin e tij, Bashkim Livoreka nga ana e Drejtorit Sportiv, Besart Isaku", thuhet në njoftim.

54-vjeçari Osmani ka qenë trajner i Shkëndijës, Renovës dhe Shkupit në Maqedoninë e Veriut, teksa ka fituar tre herë titullin kampion me Shkëndijën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot