E pazakontë! Policisë në Indi i humbin 200 kg drogë e sekuestruar: I hëngrën minjtë

E pazakontë! Policisë në Indi i humbin 200 kg drogë e sekuestruar: I hëngrën minjtë

Foto ilustruese

Policia në Indi ka fajësuar minjtë se kanë ngrënë 200 kilogramë kanabis të sekuestruar nga trafikanët e drogës, e cila mbahej në stacionet e policisë.

"Minjtë janë kafshë të vogla dhe ata nuk kanë frikë nga policia. Është e vështirë të mbrosh drogën prej tyre," tha një gjykatë në shtetin Uttar Pradesh.

Gjykata i kishte kërkuar policisë që të siguronte deponimin si provë në rastet e shitjes së drogës.

Gjykatësi përmendi tre raste në të cilat marujana u asgjësua nga brejtësit.

Po ashtu, edhe për një rast tjetër që përfshin 386 kg drogë, policia paraqiti një raport duke thënë se "një pjesë" e kanabisit ishte "ngrënë nga minjtë".

Ai tha se policia nuk kishte ekspertizë për t'u marrë me këtë çështje pasi minjtë ishin "shumë të vegjël".

Në vitin 2018, tetë oficerë policie argjentinase u pushuan nga puna pasi fajësuan minjtë për zhdukjen e gjysmë ton kanabis nga një magazinë policie. Por ekspertët kundërshtuan pretendimin, duke thënë se kafshët nuk kishin gjasa të ngatërronin ilaçin me ushqimin.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje