E pazakontë në Spanjë, emigranti gjendet brenda thesit me lëndë helmuese

Policia kufitare spanjolle është përballur me një skenë aspak të zakontë, një i ri maroken ishte fshehur mes disa thasëve me lëndë toksike.

Autoritetet fillimisht menduan se burri ishte i vdekur, pasi lënda toksike ishte helmuese, por ata u siguruan që ishte gjallë, kur emigranti nisi të bëhej agresiv.  

Raportohet se policia ka reaguar shpejt dhe ka bërë të mundur arrestimin e burrit.

Garda Civile e Spanjës tha se  me shumë mundësi burri do të kishte vdekur brenda pak orësh nëse nuk do të ishte gjetur. Thesi në të cilin po fshihej përmbante një lloj hiri, të cilat janë grimca të imëta të prodhuara nga djegia e qymyrit në stacionet e energjisë.

Hiri po eksportohej në Spanjën kontinentale, ku përdoret zakonisht në beton, çimento dhe riparime rrugësh.

 

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I doli emri tek lista e koalicionit opozitar, reagon i habitur ish-nënkryetari i bashkisë në Shkodër: Guxim i tepërt, nuk kam firmosur asnjë formular