E penduar se jetonte në ‘mëkat’ pasi kishte lidhje me një burrë të martuar, nëna në Rusi tenton të vrasë fëmijët në dëborë, gjenden lakuriq në temperatura -15 gradë

Një nder fëmijët duke u trajtuar në spital

RUSI- Një nenë me zemrën ‘akull’ po përballet me drejtësinë pasi detyroi 3 fëmijët e saj të zhvishen lakuriq dhe të qëndrojnë në dëborë, në temperatura -15 gradë, në Rusi.

Natalia Vazina, 33 vjeç së bashku me tre fëmijët e saj Grigory, 10 vjeç, Lazar, 2 vjeç dhe Marfa, 11 muajshe ishin zhveshur plotësisht në acarin e skajshëm në një pyll në afërsi të Moskës.

Familja ruse shpëtoi pasi ngjarja është parë nga një burrë teksa po shëtiste me qenin e tij dhe ngriti alarm për ndihmë.

Tre fëmijët janë transportuar menjëherë në spital, ku nga i ftohti pësuan ngrirje të rënda dhe hipotermi, dhe sipas mjekëve nëse nuk do të ishin shpëtuar në kohë, ata mund të kishin vdekur.

Akuzat të cilat janë ngritur mbi nënën e pashpirt janë ato të tentativës për vrasje.

Mendohet se arsyeja pse Natalia tentoi të vriste fëmijët e saj është sepse ajo kishte një marrëdhënie dashurie me një burrë të martuar dhe nuk donte të jetonte në mëkat.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • LORA: 16/02/2021 17:50

    Sa lajme nenash katile ruse kam lexuar!!!!! Zoti eshte i padrejte ,qe u jep femije atyre qe nuk i meritojne. Nuk ndodh kurre tek kafshet,me te vegjlit e tyre.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Një histori më shumë se 5000 vjeçare, si lindi alfabeti