E rëndë në Argjentinë, dy fëmijë gjejnë brenda një valixheje trupin e copëtuar të milionerit të kriptomonedhave

E rëndë në Argjentinë, dy fëmijë gjejnë brenda një valixheje trupin e copëtuar të milionerit të kriptomonedhave

Fernando Perez Algaba

Trupi i gjymtuar i një influenceri dhe milioneri me aktivitet në industrinë e kriptomonedhave, i cili ishte raportuar i zhdukur, është gjetur në një valixhe nga një grup fëmijësh, pranë një përroi në Argjentinë.

Bëhët fjalë për 41-vjeçarin Fernando Perez Algaba, i njohur si influencer në industrinë e kriptomonedhave dhe goxha i komentua për jetën e tij luksose në rrjetet sociale, ku numëron më shumë se 900 mijë ndjekës në llogarinë e  tij në Instagram, me të cilët ndante shpesh postime të makinave të tij luksoze, jet ski dhe festa të shthurura me të ftuar elitarë.

Policia ka nisur hetimet për gjetjen e autorëve që masakruan 41-vjeçarin, në trupin e copëtuar të të cilit u gjetën tre plumba.

Siç raportohet deri më tani nuk ka asnjë autor të dyshuar.

Ngjarja përkon disa ditë pasi ai kishte postuar një seri mesazhesh në rrjetet sociale, me përmbajtje kontradiktore për “njerëzit e këqij” që ia shpërblenin mirësinë me urrejtje.

Deri në fillim të këtij viti 41-vjeçari ka jetuar përkohësisht në Miami dhe pas një udhëtimi në Spanjë, ai u kthye në Argjentinë  ku qëndroi deri në vrasjen e tij.

Algaba ishte një milioner i cili kishte arritur të ndërtonte vetë pasurinë e tij. Ai filloi të shesë sanduiçë në moshën 14-vjeçare dhe më vonë ndërtoi pasurinë e tij duke investuar në kriptovaluta dhe aksione.

Në moshën 24-vjeçare, ai ishte tashmë pronar i një magazine të madhe plot me makina luksoze.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Serie A/ Lecce barazon në shtëpi, Ramadani 'zverdhet' kundër Bolognas! Fiorentina merr tri pikë, gjashtë gola në Udine

Serie A/ Lecce barazon në shtëpi, Ramadani 'zverdhet' kundër Bolognas! Fiorentina merr tri pikë, gjashtë gola në Udine