E rëndë në Fier/ Makina përplas nënë e bijë, ndërron jetë nëna 60 vjeç! Në pranga shoferi, drejtonte automjetin në gjendje të dehur

Foto ilustruese

FIER - Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e së hënës (28 dhjetor) ku një makinë ka përplasur dy këmbësore në Fier e për pasojë ndërroi jetë një prej tyre.

Ngjarja u regjistrua Fier në afërsi të fshatit Marinëz në orën 16:30 ku një makinë tip “Opel Astra” ka përplaur dy këmbësore me iniciale Z. K. 60 vjeç dhe N.K. 33 vjeç banuese në Roskovec.

Sipas njoftimit të policisë, drejtuesi i automjetit me iniciale S.P. ishte në gjendje të dehur ndaj ai është arrestuar.

Vajza dhe gruaja të cilat u përplasën u dërguan menjëherë në spitalin e Fierit ku 60-vjeçarja ndërroi jetë një ditë më pas (29 dhjetor).

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Drejtim i mjetit në mënyrë të parregullt".

 

E.M.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • liku: 30/12/2020 14:27

  Autoshkolla kaq di po fajtor Jane komisjoni qe jep patenta Duke Mos respektuar rregullat e qarkullimit qe gabimin me te vogel duhet ta skualifikoje

  Përgjigju
 • Turi: 30/12/2020 10:17

  Keta plerat e autoshkollave qe u japin patenten te lare e te palare se jua blejne me leke dhe perfundimi eshte ky , ngushellime familjareve

  Përgjigju
  • Baiura: 30/12/2020 11:52

   Ishte Police×

Lajmi i fundit

John

E kritikuan pas denoncimit të zhurmave nga ndërtimet, reagon Braçe: Një përgjigje për të gjithë ata që më treguan karrigen dhe Erion Veliajn