E rëndë në Greqi/ 39-vjeçari shqiptar vret gruan, i dehur nxjerr armën dhe e qëllon në kokë

E rëndë në Greqi/ 39-vjeçari shqiptar vret gruan, i dehur nxjerr armën dhe e qëllon në kokë

Foto nga vendi i ngjarjes

GREQI- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 39-vjeçar shqiptar ka vrarë gruan e tij rumune, Jana Bajan, 29 vjeç. Sipas mediave greke, vrasja ka ndodhur në zonën e Kaminias në Heraklion të Kretës.

39-vjeçari Gentian Mino dyshohet se ka qenë i dehur në momentin kur ka qëlluar me armë zjarri ndaj gruas së tij, e cila fatkeqësisht humbi jetën.

Ai u ka thënë autoriteteve se pasi ishte kthyer në banesë kishte debatuar me viktimën. Në sherr e sipër, nxorri një pistoletë që mbante në banesë pa leje dhe qëllloi dy herë mbi të. Njëri prej plumbave e goditi Jana Bajan në kokë duke e lënë të vdekur në vend.

Pas vrasjes, ka qenë vetë ai që ka telefonuar policinë duke i treguar për aktin e rëndë dhe më pas është arrestuar. Shqiptari rezulton i njohur për autoritetet pasi rezulton me precedent penal për trafik dhe përdorim lëndësh narkotike. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:17
Del foto, kush është shqiptari që vrau me plumb në kokë gruan në Greqi

Në foton më sipër shihni shqiptarin Gentian Mino, i cili pas një sherri me gruan e ka qëlluar atë me armë. 29-vjeçarja gjeti vdekjen nga një plumb që e kapi në kokë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Kaminias në Heraklion të Kretës, ndërsa shqiptari dyshohet se ka qenë i dehur.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë