E rëndë, tentuan ta mbysnin me lidhëse këpucësh teksa po qëndronte në stacion, gruaja shpëtohet mrekullisht nga një kalimtar ‘hero’ në Miami

E rëndë, tentuan ta mbysnin me lidhëse këpucësh teksa po qëndronte në stacion, gruaja shpëtohet mrekullisht nga një kalimtar ‘hero’ në Miami

Pamje nga sulmi dhe shpëtimi

SHBA- Pamje të rënda janë regjistruar nga kamerat e sigurisë pranë një stacioni autobusi në Miami, pasi një burrë ka tentuar të mbysë me lidhëset e këpucëve një grua.

Ishte 27-vjeçari, Aaron Quinones, 27 vjeç, ai që ka mbështjellë qafën e vajzës së re, teksa ajo qëndronte e qetë e ulur në stacion.

Nga pamjet e publikuara, duket sikur dyshja nuk njihej, ndërsa mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur më 2 janar rreth orës 11:00.

Gruaja i shpëtoi këtij sulmi të papritur nga një kalimtar, i cili menjëherë sapo pa ngjarjen që po zhvillohemi u afrua dhe tërhoqi burrin për të ndaluar.

Policia mbërriti disa minuta më vonë dhe i vuri prangat Quinones, ndërsa ende nuk dihen arsyet e sulmit.

 

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Korçë/ Fermerët shqiptarë dëmtohen nga misri serb i importit! Eksperti: Prodhimi 45 mijë tonë misër, çmimi nën kosto

Korçë/ Fermerët shqiptarë dëmtohen nga misri serb i importit! Eksperti: Prodhimi 45 mijë tonë misër, çmimi nën kosto