E shpallur në kërkim për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet 43 vjeçarja në Vlorë, e dënuar më parë për vjedhje dhe drogë

Foto ilustruese

Ana Qendro 43-vjeç e shpallur në kërkim kombëtar dhe e dënuar për shfrytëzim prostitucioni është arrestuar nga policia në Vlorë.

43-vjeçarja ka qenë e dënuar edhe më parë, për vjedhje dhe prodhim e shtije narkotikësh. Kallëzimi ndaj saj më herët është bërë nga një vajzë.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Delvinë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë kapur dhe ndaluar shtetasen në kërkim Ana Qendro, 43 vjeçe, banuese në Kurbin, të cilën Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 8 vite burg, për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”.

Kjo shtetase ishte shpallur në kërkim, pasi në datën 07.04.2017, shtetasja Xh. D. ka bërë kallëzim se është shfrytëzuar për prostitucion nga shtetasja Ana Qendro", thotë policia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • nasip: 03/11/2020 17:50

  C'fare e ka afrim qendron kjo...

  Përgjigju
 • VloreÇolete: 03/11/2020 16:05

  C tjetere gje e mire vjene na Vlora?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba