E shtruar prej ditësh te Infektivi, vdes 71 vjeçarja nga Kruja

Lajmerimi i vdekjes se te moshuares

Nje 71 vjeçare nga lagja Mezine e qytetit te Krujës ka ndërruar jetë ditën e djeshme në spitalin infektiv Tiranë ku ndodhej e shtruar prej disa ditësh.

E moshuara Fatbardha Citozi vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese.

71 vjeçarja i është nënshtruar tamponit që diten e shtunë dhe përgjigja e tij nuk ka dalë ende.

Ajo kishte shfaqur te gjithe shenjat dhe simtomat e Covid dhe gjendja e saj u perkeqësua e për këtë u shtrua ne spitalin Infektiv ku ditën e djeshme humbi jeten.

Dhe pse ne rrethin e Krujes po i nënshtrohen tamponit 25 deri ne 30 qytetare ne dite mesatarisht pergjigjet kanë afro një jave që vonojne.

Aktualisht jan 55 persona pozitiv në rrethin e Krujes.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një vit nga tërmeti i 26 nëntorit, a ka ecur me ritmet e duhura procesi i rindërtimit?

Komento

Komente

  • qamili: 30/10/2020 10:28

    sa mire qe e paskeni shtu dhe nekrologjine ke media juaj. bravo

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Pse Maradona u quajt 'Dora e zotit'?