POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

E sulmuan me thirrje raciste, Ozil merr vendimin drastik

Mesut Ozil, futbollist i Gjermanisë

Futbollisti gjerman, Mesut Ozil, ishte një ndër lojtarët që më së shumti u kritikua për paraqitjen e tij në këtë Botëror me ekipin e Gjermanisë. Së fundmi u kritikua edhe për foton me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan dhe u sulmua nga shumë tifozë racistë për performancën e tij të dobët në fushë.

Edhe pas eliminimit Ozil ishte në qendër të vëmendjes saqë edhe i ati e këshilloi të largohej nga kombëtarja gjermane. Sky Germany shkruan se lojtari tashmë ka marrë një vendim për tu larguar nga kombëtarja dhe Gjermania.

 

Komento

Komente

 • Daku: 12/07/2018 03:38

  Hajde më mir në Shqipëri. Do jesh super i lumtur. Të ndrrojm dhe mbiemrin dhe ta bëjm Azil, Federata të jep shpi posht lanës. Rri e thuaji 1000 faleminderit Gjermanis dhe falu tek xhamija e Merkelit.

  Përgjigju
 • Feliks: 11/07/2018 23:37

  Po te iki do ti behet qefi injoranteve rraciste me mire te qendroi ne gjermani

  Përgjigju
 • Deutschland: 11/07/2018 19:18

  Nga kombetarja dhe mund të largohet se nuk ishte ai qe ka qën ne kete boteror..por te iki nga Gjermania e cila i ka dhen shume Ozil me duket pak bukëshkelje..

  Përgjigju
  • Fredi: 11/07/2018 20:08

   Kur nuk e do njeri,Pse te qendroje?