E trishtë/ Ndërron jetë nga koronavirusi 28-vjeçarja shtatzënë në Kosovë, familjarët: Pusho e qetë me bebushin tënd që e doje aq shumë

Liberta Selaci

Një 28-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë nga COVID në Kosovë. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere, nga Vushtria. Lajmin e trishtë e kanë bërë me dije vet familjarët në një postim në rrjetet sociale, ku shkruajnë se ajo luftoi shumë, por nuk ia doli.

‘Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare. Liberta na la, mbreme vone ia dorzoi shpirtin Krijuesit fuqiplote bashke me beben, qe e kishte ne barkun e saj e qe e donte aq shume. Liberta, me e mira prej nesh, luftoi shume, por nuk ia doli. Shpirtin na e keputi, duke na lene nje varre te hapur per tere jeten ne loçken e zemres sone.

Liberta, per shpetimin e te ciles u lut i tere qyteti, e tere shoqeria e familja jone, do te mbetet kujtimi me i mire e me i dashur ne jetet tona.Pusho e qete me bebushin tend, e neve na prit atje, ne Xhenetet e Allahut!  Varrimi behet ne varrezat e fshatit Banjske me Dreke ne ora 13:00 ne rreth te ngushte familjar e shoqeror. Te pame nuk do te kete, pasiqe duhet respektuar vendimi per masat anti Covid-19.  Me dhimbje te thelle, Familja Selaci dhe Hasani.’- shkruajnë familjarët.

Ndërkohë në Kosovë, vijojnë që të raportohen shifra të larta të infeksioneve dhe viktimave si pasojë e COVID. Një ditë më parë u regjistruan 26 viktima dhe 1.448 raste të reja me koronavirus.


Lajmi kryesor:

Kosovë, 21 viktima dhe 1278 raste të reja me COVID-19! Nënë e bir humbasin betejën me virusin


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

  • graniti: 04/09/2021 11:14

    Te na rroje LOPA OSMANI dhe GOMARI KURTI qe e shkateruan mjekesine dhe merren me rezimin e Edi Rames... Mjer Kosova per kete qeveri banditesh qe krijoi...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tragjedi gjatë xhirimeve të filmit në SHBA, aktori i njohur Alec Baldwin vret aksidentalisht me armë fotografen dhe plagos regjisorin ( FOTO+VIDEO)