FOTO/ E veshur me blu, mesazhi i Merkel me ngjyrën e xhaketës gjatë vizitës në Tiranë

FOTO/ E veshur me blu, mesazhi i Merkel me ngjyrën e xhaketës gjatë vizitës në Tiranë

1631607958_1631607242merkel2.jpg

Ekspertët e komunikimit gjatë 16 viteve të udhëheqjes kanë komentuar shpesh edhe kodet dhe mesazhet komplekse që përcjell Angela Merkel përmes pamjes së saj, më konkretisht ngjyrave të xhaketave që zgjedh të veshë.

Në vizitën Tiranë ajo ka veshur një xhaketë ngjyrë blu. Merkel vishet me xhaketa blu kur udhëton jashtë vendit. Jep imazhin se është objektive, ka harmoni dhe i jep rëndësi asaj që po bën. Këto janë këto vlera së e bëjnë të duket se “dikush qëndron ballë lartë për Gjermaninë”. Kur  biseda është serioze, Merkel ka veshur një xhaketë ngjyrë blu. Serioze si duket do të jetë edhe biseda e saj në Tiranë.


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Goli kundër Italisë, Nedim Bajrami futet në historinë e Kampionateve Evropiane! Rekord i tillë nuk ishte arritur kurrë

Goli kundër Italisë, Nedim Bajrami futet në historinë e Kampionateve Evropiane! Rekord i tillë nuk ishte arritur kurrë