E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet 30-vjeçarja në Durrës! Arrestohet 32-vjeçari nga Lushnja, në 2018 rrëmbeu ish-gruan! Ja banesa ku e mbajti peng

DURRËS- Gjendet E.D, nëna e dy fëmijëve nga Durrësi,  e cila ishte zhdukur prej 9 ditësh dhe po kërkohej nga familjarët e saj. 30-vjeçarja ishte marrë peng nga Marjus Musaku, nga Lushnja, i cili sipas saj e ka përdhunuar dhe kërcënuar me thikë.

Pasi është gjetur nga policia, 30-vjeçarja ka deklaruar në polici se është mbajtur me forcë pa dëshirën e saj, në një banesë, në zonën e ish-kënetës në Durrës. Ajo ka deklaruar në polici, në prani dhe të bashkëshortit të saj, se është detyruar për të bashkëjetuar dhe ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me të, nën kërcënimin e një thike dhe duke e kanosur për jetën e familjarëve të saj.

Shtetasja E. D. ishte shpallur e humbur, pasi më datë 25.07.2022, në Komisariatin e Policisë Durrës, bashkëshorti i saj, shtetasi T. D. ka kallëzuar se ajo ishte larguar nga banesa dhe nuk ishte kthyer më. Megjithatë 32-vjeçari nuk e ka pranuar rrëmbimin dhe ka deklaruar se nuk e ka marrë forcërisht.

32-vjeçari Marjus Musaku, banues në Lushnjë, u arrestua në flagrancë, për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Shtrëngimi apo pengimi për të bashkëjetuar ose për të lidhur apo zgjidhur martesë” dhe “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”, ndërsa ishte i dënuar më parë për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”. Në vitin 2018, Marjus Musaku, mori peng ish-gruan për 24 orë, ndërsa pas denoncimit të babait të 27-vjeçares u arrestua. Gjithçka ndodhi pas konflikteve që solli edhe divorcin.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:54
Dalin pamjet nga banesa ku mbajt peng 30-vjeçarja në Durrës

 

Janë publikuar pamjet nga banesa ku u mbajt 30-vjeçarja E.D në Durrës nga shtetasi Marjus Musaku, për të cilin e reja pretendon se e kishte marrë peng dhe e kishte mbajtur aty pa dëshirën e saj.

Ora 10:49
Akuzohet se rrëmbeu 30-vjeçaren në Durrës, flet autori: Nuk e mora me forcë, erdhi vetë

Marjus Musaku, 32-vjeçari që akuzohet se rrëmbeu dhe mbajti peng një 30-vjeçare nga Durrësi, nuk e ka pranuar krimin.

Musaku ka deklaruar se nuk e ka marrë me forcë 30-vjeçaren, por se ajo ka shkuar vetë. Ai pretendon se e çoi vetë 30-vjeçaren në Komisariat.

‘Erdhi me dëshirën e saj. Nuk e kam marrë forcërisht, po erdhi me dëshirën e saj. Po ta kisha marrë me forcë nuk do ta sillja vetë në komisariat. Kemi njohje me njëri-tjetrin’, mësohet të ketë thënë Marjus Musaku.

Ora 09:46
Zbulohet EMRI, kush është 32-vjeçari që mori peng nënën e 2 fëmijëve në Durrës! Në 2018 rrëmbeu dhe torturoi ish-gruan pas sherrit në familje

1654074053_1571208893arrestimpranga2.jpg

Marjus Musaku është 32-vjeçari nga Lushnja që mori peng nënën e 2 fëmijëve dhe u mbajt me forcë për disa ditë në një banesë në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Musaku ishte dënuar edhe më parë për pengmarrje. Në vitin 2018 mori peng ish-gruan për 24 orë, ndërsa pas denoncimit të babait të 27-vjeçares u arrestua. Gjithçka ndodhi pas konflikteve që solli edhe divorcin. Gjatë kohës që ishin të martuar, ish gruaja e ka denoncuar për dhunë dhe torturë fizike.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lala: 02/08/2022 15:21

  E paska majt me zor kur posht esht lokal e super hotel.shikoni edhe pamjet e hotelit o juve QE mbroni ket femren se Nene se quaj un ket

  Përgjigju
 • Lala: 02/08/2022 15:19

  Kot per kuriozitet I pash FB kesaj tipes...Ene duket QE esht kokrra e bushtres.ste merr njeri me zor sot ne keto dit se sesht keq me iq njerin sot.mjer femijet CA Nene paskanmqe I le per kollovarin se Burri vl vet e Ka gjet e vet po e mban

  Përgjigju
 • durrsjoni: 02/08/2022 14:15

  ishalla esht knaq cifti i ri, se cdo gje rregullohet

  Përgjigju
 • _/=÷: 02/08/2022 11:14

  Me te ike gruja nga shpia me lane fmite e burrin e me shku te shpia e burrit te huj me deshire ka nje muj,nje pytje kam per disa komentues pa llogjik perse shkoi ME LUJT LETRA?APO DOMINO?

  Përgjigju
 • tata 2: 02/08/2022 10:37

  rroft sali berisha e vec ai i ben zap ket popull

  Përgjigju
  • anna: 02/08/2022 12:05

   Ai sali berisha e ka shkaterru kte popull qe nuk ka Hitler qe e ban zap.

 • Populli: 02/08/2022 10:28

  Nese nuk jepni denim maksimal shume shpejt do ju perdhunojne dhe femijet tuaj.. Turp qe keni cuar vendin ne kete pike .. Politike e felliqur..

  Përgjigju
  • Politika: 02/08/2022 10:53

   Po nuk e denon politika por gjyjata . Prandaj heren tjeter ai te perdhunoi gjyqtaret edhe prokuroret nese nuk e denojne aq sa duhet

 • Sokol: 02/08/2022 10:10

  Rëndësi ka që ajo u gjet e gjallë.

  Përgjigju
  • Brabo: 03/08/2022 09:18

   Te lumte o Sokol, vetem ti ke folur me vend ketu.

 • Fshataret: 02/08/2022 10:06

  Mendoj qe vajzat e martuara te vogla kane premisa te tradhetojne me shume. Se kane jetuar jeten ato 20 vjece dhe duan ta jetojne 30 vjece. Njeriu eshte kurioz per nga natyra. Kush eshte i zgjuar merr nje nuse qytetare intelektuale e cila e ka jetuar jeten sipas moshes dhe pastaj i perkushtohet familjes. Mos rendni pas gjakut te carcafit per syte e botes o te mjere se do merrni ne qafe veten me vone

  Përgjigju
  • Eeee: 02/08/2022 18:28

   Po more po me keto budalliqe merruni ju. Hapni syte se po jua dredhin para syve ato capkenet qe i moret te virgjerat e do i rrisnit vete gjoja hahaha

  • Zhaku: 02/08/2022 16:29

   Me pak fjale ajo qe eshte p@llu@r nga gjysma e Shqiperise eshte "e ngopur" dhe nuk te tradhton me pas marteses po i perkushtohet familjes.

 • Tata: 02/08/2022 09:53

  Vertete e ke? Pra GRATE jane fajtore kur takojne KRIMINELE te tille? Te jesh debil maskara esht normale sipas teje? PFFFFF,RRAC FELLIQUR

  Përgjigju
 • Hahahahahha: 02/08/2022 09:25

  Hahahahahahahahah o zot ca loti ! Po burri te besoj ??? Te lumt i bane do dit pushime me dashurin . Se kur ju thoja un asht me te dashurin disa komentusa ketu me shanin me thonin taleban . Ja rezultati gjith kjo femer e ka mbajt njeri peng 9 dit

  Përgjigju
  • BBC: 02/08/2022 10:50

   Nuk ke faj o çeçen se maloku rritet me moton "shisha nonen teme". E ka inçestin dhe kurverine ne fis ne gjak. Enver Hoxha jua dilte ju reptileve

  • Arbërori: 02/08/2022 10:41

   Ti që qeshë je i njejt si ai perdhunuesi i sëmuar mental

  • Lushka: 02/08/2022 10:31

   Hahahahahah fix 2022 e mban peng pse ku jemi ne kohen e monizmit all alo ma jep telefonin se erdhi linja ne studio. Nuk ma merr mendja fare qe e ka mbajtur peng do Po rri. Nje person me karakter te forte nuk ka shance te bjere pre e ketyre situatave. Keshtu qe show vazhdon ne Albanistan...

  • Tali: 02/08/2022 10:10

   Qe je taleban, je, kete mbaje. Cfare rendesie ka a shkoi a e mori ai fillimisht. Po te kishte qene me deshire, do t'i kishte kaluar per 9 dite, po ky hamshori psikopat nuk e ka lene te ikte. Per kete do haje burgun e le ta mbaje shoku i qelise. Ndersa ti mbaj barkun me dore nga te qeshurat si palle, se gje tjeter dukesh qe s'mban dot.

 • Sondazhi i ditës:

  Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Edhe Bardhi ‘la jashtë’ Berishën nga grupi i PD-së? Nikollës s’i çoi një listë deputetësh! Analisti: Pse s’i kërkoi llogari Kuvendit! Meçe: Situata absurde

Edhe Bardhi ‘la jashtë’ Berishën nga grupi i PD-së? Nikollës s’i çoi një listë deputetësh! Analisti: Pse s’i kërkoi llogari Kuvendit! Meçe: Situata absurde