Edhe pas takimit me Pacollin, kryeministri i Marokut i vendosur: Nuk e njohim Kosovën!

Edhe pas takimit me Pacollin, kryeministri i Marokut i vendosur: Nuk e njohim Kosovën!

Saadedine Othmani, kryeministër i Marokut

Kryeministri i Marokut, Saadedine Othmani me anë të një postimi në Twitter ka konfirmuar edhe njëherë se vendi i tij nuk do ta njohë Pavarësinë e Kosovës.

Në statusin e tij, Othmani shkruan se gjatë asamblesë së Përgjithshme të Kombeve ai ka zhvilluar një bisedë me ministrin e Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacollin.

Gjatë pushimit me delegacionin tim një zotëri nga Kosova na u imponua me prezencën e tij. Ne nuk kemi diskutuar marrëdhëniet bilaterale as vazhdimin e kontakteve. Pozita e Marokut është e njëjtë. Maroku nuk e njeh Kosovën dhe nuk ka marrëveshje me të.

Saadedine Othmani, kryeministër i Marokut

Postimi i kryeministrit maroken

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Klaudi: 27/09/2018 07:55

  Maroku se dini qe a koloni franceze pra franca tan jeten a ken miqe me shkjaun e armiq me shqiptaret pra armiku jon a serbija dhe franca

  Përgjigju
 • azgani: 26/09/2018 23:05

  ju jeni muta-arab,kujt i nevoitet ky shtet mut a e nje kosoven. shkerdhehen me shkije kta muta -

  Përgjigju
 • o derman: 26/09/2018 09:40

  Ik ore letyre... u bete ju te shisni mend per Kosoven.Fo presim ne te na njohi Maroku...Maroku s'njeh veten e tij.Po ku merrni vesh ju, ju beni ca u thote Spanja.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin