Edi Rama takohet me Kissinger: Legjendë e diplomacisë amerikane

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ndan takimin e miqësor me diplomatin, konsulentin gjeopolitik dhe politikanin amerikan Henry Kissinger.

Takimin me Kissinger Rama e quan privilegj e ndërsa e cilëson si lëgjëndë të politikës së jashtme amerikane.

‘FotoALBUM nga disa takime në Nju Jork, ku pata privilegjin e një bisede miqësore me legjendën e politikës së jashtme amerikane, Henry Kissinger


Lajmi kryesor:

Kryeministri Rama takohet me presidentin turk Erdogan në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në SHBA


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

Vettingu për politikanët, PD pyet qytetarët në rrugë, Bardhi: Duan politikë të pastër