Eduard Prodani në “Botërori +”: Belgjika perfekte, Brazili u shpërfytyrua

Eduard Prodani në emisionin Botërori + në Report Tv

Tema kryesore e ditës në emisionin “Botërori +” në Report Tv ishte eliminimi i Brazilit nga Kupa e Botës “Russia 2018”. Eduard Prodani, i ftuari i përhershëm prej 24 ditësh në emission, jep arsyet pse dështoi Brazili…

U përfol shumë se Brazili po bënte një lojë europiane, por mbrëmë Belgjika u tregua perfekte europiane, ndërsa Brazili u shpërfytyrua. Belgët kishin hyrë me plan dhe duket sikur kishin disa skema, ndërsa Brazili bëri të zakonshmen.

Nuk i heq vlerat Brazilit, ndeshja mund të kishte përfunduar edhe në barazim, madje fati nuk e ndihmoi ekipin brazilian, por Belgjika duket se e kishte përgatitur më mirë, si në fazën mbrojtëse, ashtu edhe në atë sulmuese.

Eduard Prodani

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!