• E shtuna futbollistike, sot në fushë Real, M. City dhe Bayern Munchen

  E shtuna do të jetë një ditë me plot ndeshje të bukura. Real Madrid, Manchester City dhe Bayern Munchen janë tre skuadrat kryesore në 3 ligat e...

 • Rangers nënshkruan me Eros Grezdën, ja kushti i skuadrës skoceze

  Tashmë është zyrtare, klubi i Rangers në Skoci ka nënshkruar me futbollistin shqiptar Eros Grezda për katër vjet, me kusht që të marrë vizë dhe...

 • Adelina Berisha s’merr pasaportën shqiptare, burokracitë që lanë pa luajtur volejbollisten e talentuar

  Adelina Berisha, volejbollistja shqiptare që kishte ardhur nga Amerika për të luajtur me Shqipërinë, nuk është regjistruar dot me ekipin kombëtar...

 • Ndeshja kundër Izraelit/ Lorik Cana u bën thirrje tifozëve për të përkrahur Kombëtaren (Video)

  Ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, i ka bërë një thirrje tifozëve që të mbështesin kombëtaren në ndeshjen përballë Izraelit, e cila do të...

 • Alban Bushi shpall listën e Kombëtares U-21 për Spanjën e Italinë

  Trajneri i ekipit kombëtar U-21, Alban Bushi shpalli sot përpara mediave edhe listat përkatese për ndeshjen zyrtare eleminatore kundër Spanjës në...

 • Java e tretë e Superiores, trajneri i Skënderbeut: Ende herët për t’u quajtur pretendent

  Një nisje shumë e mirë e kampionatit, Skëndebeu ka marrë 6 pikë dhe kryeson i vetëm kampionatin. Por trajneri i ekipit korçar Orges Shehi thotë se...

 • Komisioni i Disiplinës gjobit Flamurtarin dhe Kastriotin

  Komisioni i Disiplinës ka dhënë sot vendimet në lidhje me masat që janë marrë për klubet e Kategorisë Superiore për aktivitetin e tyre në javën e...

 • La Amerikën për Shqipërinë, volejbollistja Adelina Berisha rrezikon kombëtaren kuqezi

  Volejbollistja shqiptare, Adelina Berisha ka ardhur nga Amerika për të përfaqësuar ekipin kombëtar në Kampionatin Europain U-19. Por problem për...

 • Partizani prezanton talentin 18-vjeçar Besnik Ferati

  Partizani prezantoi sot futbollistin më të ri të klubit, që shihet si një nga goditjet më të mira. 18-vjeçari Besnik  Ferati do të jetë...

 • Panucci rikthen në Kombëtare Bashën dhe Memushajn

  Trajneri i Kombëtares shqiptare, Kristian Panucci, përveç ish-kapitenit Ansi Agolli, do rikthejë në ekipin përfaqësues edhe dy veteran të tjerë,...