Egnatia fiton pas dy ndeshjeve, rrogozhinasit mposhtin Kukësin në transfertë me tripletë (GOLAT)

Egnatia fiton pas dy ndeshjeve, rrogozhinasit mposhtin Kukësin në transfertë me tripletë (GOLAT)

Kukësi 0-3 Egnatia

Në "Kukës Arena", vendasit e Hallaçit humbën 0-3 me Egnatian për javën e 27-të në Superligën e futbollit. Miqtë nga Rrogozhina marrin tri pikë me vlerë pas dy ndeshjeve "jo", duke u ngjitur në kuotën e 41 pikëve në vendin e tretë, teksa transfertat këtë sezon janë të preferuara për ta. Dueli u zhbllokua në limitet e pjesës së parë, teksa në të 44 minutë Duamena mposhti me një të majtë nga brenda zonës portierin Tafas. Edhe pjesa e dytë ishte me ritëm të njëjtë, teksa kapiteni Jackson shënoi në minutën e 63 nga pika e bardhë e penalltisë. Llogaritë e ndeshjes i mbylli Fernando në minutën e 90-të. Pas këtij suksesi, Egnatia merr vendin e tretë me 41 pikë, teksa Kukësi qëndron në pozitën e gjashtë me 35 pikë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Partizani kryeson Superligën, 2 gola në Durrës! Egnatia tripletë Kukësit dhe kërcënon kreun, Vllaznia gjashtë ndeshje pa fitore


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen