Egnatia i vulosi fatin, trajneri Gega: Skënderbeu luajti për jetë a vdekje! Vanoli: Më vjen keq për futbollistët e Dinamos

Skënderbeu mori në javën e 30 të Superligës, goditjen e fundit duke mos mbijetuar në elitën e futbollit shqiptar. Skuadra korçare, tetë herë kampione e vendit, u mposht 0-1 nga Egnatia, që nga ana tjetër lufton për të shmangur ‘play-off’.

“Luajtëm për fitore se ishim të mobilizuar. Patëm një javë të mirë sidomos pas ndeshjes me Partizanin. Megjithatë dalja e Berishës me të kuqe na dëmtoi shumë,”-tha Skënder Gega, trajner i Skënderbeut.

“Ndeshje mjaft e vështirë, një rival shumë I fortë, sepse Skënderbeu e kishte sot atë mundësinë e fundit për t’u ringritur. Na vendosi shumë në vështirësi,”-u shpreh Zekerija Ramadani, trajner i Egnatias.

Edhe Dinamo, ashtu si Skënderbeu, mori goditjen e fundit lidhur me shpresat për mbijetesë. ‘Nëndetësja’ u mposht 0-1 nga Teuta, kampionia në fuqi që këtë fund kampionati ka hyrë në zonën e rrezikut.

“Më vjen keq shumë për lojtarët sepse tentuam të prodhojmë lojë dhe të luajmë mirë. Ndikoi edhe fakti se patëm lojtarë të rinj në fushë,”-deklaroi Rodolfo Vanoli, trajner i Dinamos.

“E nisëm lojën pakët vakët, por pas minutës së 30 filluam të interpretonim më mirë, duke ardhur edhe rasti i Emiljanos. Normalisht që mund të kishim bërë më mirë, por në këto pozita që ndodhemi ishte shumë e rëndësishme fitorja,”-tha Renato Arapi, trajner i Teutës.

Sfida tjetër e ditës së dielë mes Tiranës dhe Kastriotit u mbyll 0-1.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Konsumoni boronica, ja sëmundjet që parandalojnë

Konsumoni boronica, ja sëmundjet që parandalojnë