Egnatia përmbys Erzenin dhe ‘arratiset’ nga Partizani, fiton edhe Bylisi me Elbasanin në Kategorinë e Parë (VIDEO)

Egnatia ka fituar me përmbysje 3-2 sfidën kundër Erzenit për javën e 21 të Superligës, duke rritur diferencën në krye me Partizani ndjekës pasi të kuqtë barazuan me Vllazninë. Pas fitores me shijakasit, ekipi i drejtuar nga Edlir Tetova shkoi në kuotën e 46 pikëve, 10 më shumë se Partizani i vendit të dytë.

Ndërkohë po sot janë luajtur edhe disa ndeshje të kategorisë së parë ku Bylisi i dha një goditje 2-0 Vorës që pretendon të ngjitet në Superligë. Sakaq fitore mori edhe Elbasani që ia doli 0-1 në fushën e Burrelit, ndërsa Flamurtari barazoi 0-0 me Besën e Kavajës.

Ne.k./S.A/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

'Më duhet një pushim shumë i gjatë', Adele heq dorë nga muzika?

'Më duhet një pushim shumë i gjatë', Adele heq dorë nga muzika?