Egnatia 'shkund' Partizanin, të kuqtë kanë pretendime për arbitrin! Tirana rikthehet frikshëm, këtë mesjavë java e 11 e Superligës

Egnatia në javën e 10 të Superligës ka shkundur nga themelet Partizanin, pasi rrogozhinasit e Shpëtim Duros kanë mposhtur me rezultatin 3-0 të kuqtë. Kryeqytetasit në këtë sfidë vinin si favoritë, por u shtangën dy herë brenda pjesës së parë me Fernandon fillimisht i cili ktheu në gol në penallti të dyshimtë për pozicion jashtë loje dhe më pas Zejnullahi, i cili finalizoi një aksion ku pati mjaft dyshime për faull. Gjithsesi në pjesën e dytë Partiznai s’pati forcë të reagonte dhe Zejnullahi me ‘dopietën’ personale finalizoi shifrat në 3-0.

Për Egnatian e Duros kjo është fitorja e dytë rradhazi, ndërsa Partizani pavarësisht disfatës vijon në krye të kampionatit. Humbja me këto shifra tregon se ka shumë punë për t’u bërë, por ‘demat’ nuk duhet të qajnë shumë, pasi të enjten i pret Laçi për javën e 11 të Superligës.

Ndërkohë po të dielën, Tirana ndjekëse e Partizanit, u rikthye te fitoret duke mposhtur me shifrat e thella 4-1 Kukësin. Fillimisht realizoi Hasani për bardheblutë, ndërsa Basa riktheu baraspeshën e përkohshme në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë Behiratche, Patrick dhe në Limaj nderuan kampionët në fuqi. Me këtë fitore Tirana shkoi në kuotën e 18 pikëve, 1 më pak se Partizani kryesues.

Të enjten Tirana pret në kryeqytet Egnatian, ndërsa po për llogari të javës së 11 të Superligës të mërkurën luhen sfidat Bylis-Teuta dhe Erzeni-Kastrioti.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm