Ekipi Shpresa, miqësore me Bosnjën më 28 maj në 'Elbasan Arena'

Ekipi Shpresa, miqësore me Bosnjën më 28 maj në 'Elbasan Arena'

Kombëtarja Shpresa U-21

Skuadra përfaqësuese U-21 do të luajë një ndeshje miqësore me ekipin kombëtar U-21 të Bosnjës, në datën 28 maj në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 19.00.

Sektori i ekipeve kombëtare në FSHF ka zyrtarizuar sot një sfidë të tillë në rakordim edhe me federatën e Bosnjës.

Po kështu ekipi përfaqësues U-21 i Shqipërisë nën drejtimin e Alban Bushit, në dhjetëditëshin e parë të muajit qershor ka planifikuar më parë edhe dy ndeshje të tjera miqësore, respektivisht me datë 5 dhe 8 qershor, në orën 19.00 po në “Elbasan Arena” me përfaqësuesen e Bjellorusisë.

Kështu, skuadra e Alban Bushit në harkun e rreth dy javëve do të ketë mundësinë e tre testeve miqësore, për të parë gjendjen e skuadrës, si dhe për të vlerësuar ecurinë e deritanishme të lojtarëve potencialë të ekipit kombëtar U-21.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?



×

Lajmi i fundit

E treta e vërteta? Vllaznia e vajzave të mërkurën për historinë, futbollistet: Ejani na mbështesni në 'Loro Boriçi'

E treta e vërteta? Vllaznia e vajzave të mërkurën për historinë, futbollistet: Ejani na mbështesni në 'Loro Boriçi'