'Eksodi' në Laç, bardhezinjtë zyrtarizojnë sulmuesin goleador

'Eksodi' në Laç, bardhezinjtë zyrtarizojnë sulmuesin goleador

Ronald Sobowale

Laçi lëviz në merkato dhe bën hyrjen e parë. Bëhet fjalë për sulmuesin Ronald Sobowale, 25-vjeçarin që ka spikatur me Malishevën në Superligën e Kosovës. Anglo-nigeriani ia ka dalë të shënojë 13 gola në sezonin e fundit, duke bërë që drejtuesit e bardhezinjve të bëjnë një afrim cilësor. Më herët, veç Malishevës sulmuesi ka luajtur edhe me Whitehawk në Angli.

"KF Laçi njofton se ka nënshkruar me sulmuesin Ronaldo Sobowale për dy sezone. Anglezi ka spikatur në Kosovë te Malisheva, ku shënoi 13 gola sezonin e fundit dhe do të veshë fanellën tonë në vazhdim. I urojmë suksese Sobowale me fanellën bardhezi", njofton Laçi.

Kurbinasit sezonin që lamë pas patën vështirësi në sulm, teksa nuk ia dolën dot të siguronin zonën evropiane. Ky është afrimi i parë te Laçi, teksa këto ditë nga kurbinasit janë larguar Shkurtaj, Mazrekaj, Turkaj dhe Selmani.

Ronald Sobowale duke firmosur me Laçin

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i