VIDEO/ Ekuador, sekuestrohet kokainë me vlerë 7.3 mln dollarë, e stampuar me flamurin shqiptar

Në një operacion policor në qytetin El Guabo të provincës El Oro në Ekuador, u sekuestruan 122 pako kokainë, me vlerë 7.3 milionë dollarë, ku në disa prej tyre ishte stampuar flamuri shqiptar. Sipas mediave ekuadoriane, Jonathan M., 37 vjeç, u arrestua pasi transportonte drogën me një kamion. Operacioni për arrestimin e tij u zhvilluar në porët e paradites së datës 15 shkurt.

Agjentët e policisë në El Guabo vunë re një qëndrim të dyshimtë të drejtuesve të 2 kamionëve dhe një furgoni dhe u bënë me shenjë që të ndalonin për kontroll. Por shoferët injoruan urdhërin e policisë dhe rritën shpejtësinë për tu larguar.

Ndërsa përpiqej të arratisej, një nga kamionët u përplas me një fabrikë bananesh në sektorin Santa Lucía dhe shoferi iku mes plantacioneve.

Gjatë kontrollit të kamionit u gjetën thasë kafeje me pako me dogë me shenjën ‘JP’ dhe me logon e flamurit shqiptar. Ndërsa teksa kontrolluan zonën, ata arritën të kapnin Jonathan M., i cili kishte me vete 2090 dollarë. Shefi i policisë në El Oro, tha se droga e sekuestruar kishte si destinacion Evropën dhe vlerësohet deri në 7,320,000 dollarë.

1708078311_albanesecuadordroge.jpg

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale