Ekzekutimi i Tauland Beqirajt, i arrestuari Hans Jonuzaj kishte rolin e shoferit

Hansi Jonuzaj

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i ndodhur dje në Vlorë ku u ekzekutua Tauland Beqiraj.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se i arrestuari i vetëm Hans Jonuzaj ka qenë drejtuesi i makinës.

Ai është filmuar në dy momente, kur është qëlluar teksa ishte në makinë dhe rasti i dytë është kur ka lënë dy shokët.

Mendohet se dy personat e tjerë të përfshirë në vrasje janë larguar me një makinë tjetër por ende nuk është konfirmuar.

Burime policia dhe grupi hetimor bëjnë me dije se ende nuk e kanë përcaktuar nga kamerat e sigurisë se kush ka qenë personi që ka qëlluar, pasi kanë fizik të ngjashëm.


Lajmi kryesor:

Ekzekutimi i Tauland Beqirajt në Vlorë, shoqërohen 12 persona! I arrestuari kishte rolin e shoferit! Zbardhen emrat e 2 autorëve në kërkim


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë