I arrestuar për lidhje me Avdylajt dhe subjekt i OFL-së, digjet 'Porsche' i biznesmenit në Elbasan

Elis Bahushi dhe makina që u dogj

Një automjet është djegur gjatë mbrëmjes së djeshme në lagjen 28 nëntori në Elbasan.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se makina tip 'Porsche' me targa AA 007 NG i përket biznesmenit Elis Bahushi.

Ky i fundit është arrestuar në vitin 2018 pasi nga përgjimet telefonike rezultonte i lidhur me grupin Avdylaj nga Shijaku.

Elis Bahushi është tregtar i metrazheve dhe një prej biznesmenëve të njohur në Elbasan, pronar i një kompleksi gjigant bar dhe restorant në lagjen "28 nëntori" dhe i disa dyqaneve në lagjen "Hekurudha". Gjithashtu, ai rezulton pronar edhe i disa makinave luksoze.

Biznesmeni ka qenë dhe subjekt i OFL-së ku më 18 gusht të këtij viti i është dërguar formulari i deklarimit të pasurisë.

Ai duhet të deklaronte pasurinë pasi ka qenë i dënuar për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”.

Aktualisht policia po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes në fjalë, ndërsa dyshohet se zjarr ka qene i qëllinshem

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento

Komente

 • Qeni: 28/09/2020 11:30

  Pitbulli im e ka fytyren me te bukur se ky monstra

  Përgjigju
 • Juli: 28/09/2020 09:31

  Na mbyten jevgjit.

  Përgjigju
  • Loni: 28/09/2020 11:36

   Nuk eshte jevgjit do si do ai ka miliona plako... Biles rron m mire se ty e se un edhe prap I zi eshte... Hahahh po e fuck-uuuu sistemin e drejtesise ai eshte ne qarkullim te perditshem me kan thene edhe te tjeret ne burg... Shqiperia jon e dashur...

  • Agjenti: 28/09/2020 11:18

   Pranej u desh Hitleri×

Lajmi i fundit

John

Fier/ Ky është 50-vjeçari i cili u ekzekutua mëngjesin e sotëm në sy të bashkëshortes