Elbasan/ Ndezën zjarre qëllimisht, arrestohet 1 piroman, nis procedimi penal për një tjetër

Elbasan/ Ndezën zjarre qëllimisht, arrestohet 1 piroman, nis procedimi penal për një tjetër

Policia e Elbasanit ka arrestuar ditën e sotme 1 piroman, ndërsa për 1 tjetër nisi procedim penal, pasi akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme në fshatrat e njësisë administrative Papër. 

Në pranga kanë rënë një 54- vjeçar, pasi ndezi zjarr për djegien e mbeturinave në tokën e tij dhe si pasojë e përhapjes së flakëve u dogj një sipërfaqe toke me ullinj, e cila ishte në pronësi të një shtetasi tjetër.   

Policia ka nisur procedim penal ndaj një 62-vjeçari, pasi ndezi zjarr në tokën e tij, për djegien e mbeturinave dhe si pasojë e përhapjes së flakëve u dogjën pjesërisht disa pemë ulliri në pronësi të një tjetër shtetasi.

"Në vijim të veprimeve procedurale për këto raste:  -u arrestua në flagrancë shtetasi B. H., 54 vjeç, banues në fshatin Papër. Ky shtetas dyshohet se ka ndezur zjarr në tokën e tij, në fshatin Pajun, për djegien e mbeturinave, por zjarri i ka dalë jashtë kontrollit dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe toke me 267 pemë ulliri, në pronësi të shtetasit J. V. Gjithashtu, për këtë rast u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal ndaj pronarit të tokës, shtetasit J. V., pasi nuk ka kallëzuar për këtë rast; -referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasin Xh. S., 62- vjeç, banues në fshatin Bizhutë, pasi ka ndezur zjarr në tokën e tij, për të djegur disa mbeturina, dhe nga përhapja e flakëve janë djegur pjesërisht 7 pemë ulliri në pronësi të një 58-vjeçari", njftoi policia. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Elbasanit, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Populli: 10/07/2024 16:06

    Keta njerez jane idiot u punon truri apo jo xhanem. Cfare beni o te cmendur perveluat vendin pervec qe po harxhohen miliona per shuarjen e zjarreve plus rrezikimin e shtepive dhe jeteve. Ndaloi o shtet se me i mire parandalimi se kjo e keqe, eshte detyra juaj por dhe e te gjitheve ne.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Tifozi i Anglisë beson te suksesi i sotëm, bën tatuazh trofeun e Euro 2024

Tifozi i Anglisë beson te suksesi i sotëm, bën tatuazh trofeun e Euro 2024