Elbasan/ Pistoletë me 6 fishekë në makinë, arrestohet 25-vjeçari

Arma e sekuestruar

ELBASAN- Një 25-vjeçar është arrestuar në Elbasan, pasi është kapur me një pistoletë të mbushur me 6 fishekë që e mbante në makinë. Pistoletën i riu e kishte fshehur brenda një çantë, ndërsa për kapjen e tij kanë ndihmuar edhe qytetarët të cilët kanë njoftuar policinë për këtë person që mbante armë.

Arrestimi i tij ka ardhur në rrugën "28-Nëntori", ndërsa vetë i riu banonte në fshatin Përparim në Peqin. Në operacionin për arrestimin e tij kanë marrë pjesë Policia e Elbasanit në bashkëpunim me Forcën e Posaçme " Shqiponja".

E.L./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?

Komento