Elbasanasit mblidhen në grumbuj, policia bashkiake ndërhyn për të shpërndarë turmën (VIDEO)

Në Elbasan qytetarët kanë dalë nga shtëpitë e tyre dhe kanë vërshuar drejt bankave dhe zyrave postare. Moti me diell ka qenë një shtysë për ata, të cilët edhe si në rastet e tjera janë grupuar dhe nuk kanë ruajtur distancën që duhet të mbajmë nga njëri-tjetri.

Për të shmangur një infektim të mundshëm ka ndërhyrë policia bashkiake e cila ka shpërndarë turmën.

Sakaq banka e cila punonte e infektuara 52-vjeçare nga Elbasani ditën e sotme është hapur dhe ka një grumbull njerzish të cilët presin në radhë për të kryer shërbimet e tyre.


Lajmi kryesor:

Pamjet - Diell pas shiut, qytetarët mbushin rrugët, radhë pa distancë në banka (VËZHGIMI)


Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)