Eleminohet Feronikeli, kampionët e Uellsit i mposhtin në Prishtinë

Ekipi i Feronikelit në ndeshjen përballë The New Saints

KOSOVË- Pas Shkëndijës së Tetovës, një tjetër ekip i cili përfaqëson shqiptarët është eleminuar nga kualifikueset e Champions League. Bëhet fjalë për kampionen e Kosovës, Feronikelin e cila është eleminuar nga The Neë Saints pas humbjes 0-1 në Prishtinë.

Në ndeshjen e luajtur në stadiumin ''Fadil Vokrri'' goli i vetëm u shënua nga Dean Ebbe në minutën e 67'. Pavarësisht këtij goli kampionët e Kosovës mund të ishin kualifikuar me një barazim 1-1 për shkak të avantazhit të golave jashtë fushe, por goli nuk erdhi.

Në Uells Feronikeli arriti të barazojë në minutat e fundit The Neë Saint, edhe pse ishte në disavantazhin e dy golave deri në të 89', por në Prishtinë bardh e gjelbrit toleruan. Tani Feronikeli vijon aventurën në kualifikueset e Europa League.

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?