Elis Bakaj drejt Izraelit, rikthehet
Curri, Muzaka operohet me sukses

Elis Bakaj drejt Izraelit, rikthehet<br />Curri, Muzaka operohet me sukses
Elis Bakaj largohet nga Tirana duke vazhduar karrierën në kampionatin izraelit të futbollit. Lajmin bombastik e japin mediat izraelite. Mesfushori i talentuar shqiptar që luan me bardheblutë ka arritur akordin me ekipin e Hapoel Raanana për 3 vitet e ardhshme.

Detajet financiare të kontratës që Elis Bakaj do të firmosë me ekipin izraelit nuk bëhen të ditura, por paga do të jetë e majme. Fatin e kontratës së Bakajt me Hapoel Raanana sipas mediave izraelite e ka vendosur derbi me Partizanin, pasi javën e kaluar trajneri i Hapoel Raanana Haim Silvas ka udhëtuar drejt Tiranës bashkë me shefin për të ndjekur nga afër mesfushorin shqiptar.
bakaj
Në ndeshjen derbi Bakaj zhvilloi një paraqitje shumë të mirë, madje duke qenë deciziv në barazim 2-2 me dopietën e shënuar. Përsa i përket kontratës me Tiranën, Bakaj pritet që të mos ketë probleme, pasi edhe më parë drejtuesit e klubit, por edhe vetë mesfushori kanë deklaruar në media se kontrata mund të prishet vetëm për një ekip të huaj.
bakaj
Por largimi përkon edhe me përfundimin e kontratës, pasi Bakaj në fundin e edicionit mbyll marrëveshjen me 24 herë kampionët e Shqipërisë duke qenë një lojtar i lirë. Mesfushori do ta mbyllë aventurën me ekipin e Tiranës pa asnjë trofe, pasi dështuan në Kupë dhe në kampionat. Në kampionatin izraelit, Bakaj do të bashkohet me një tjetër lojtar shqiptar, sulmuesin Hamdi Salihi.

Muzaka me Zanetin
Gjergji Muzaka ishte të dielën në “Olimpico” bashkë me Javier Zanetin për të ndjekur sfiden Lazio - Inter.
muzaka
Sot mesfushori ka realizuar ndërhyrjen në gjurin e dëmtuar, e cila ka rezultuar me sukses, por ky edicioni është i mbyllur për Muzakën, pasi nga fundi kanë mbetur edhe dy ndeshje, teksa periudha e riaftësimit do të marrë më shumë kohë. Muzaka është gati nëse Tirana arrin Europën.
muzaka
Pas operacionit Muzaka deklaroi "Operacioni shkoi mjaft mirë dhe tani jam shumë optimist. Falenderoj presidentin Halili për mbështetjen. Do rikthehem shpejt. Të fala gjithë tifozëve bardheblu", ka qene ky mesazhi i Muzakes.

Rikthehet Curri
Tirana ka rinisur përgatitjet në "Skënder Halili". Bardheblutë do të përballen të shtunën në një takim delikat në transfertë me Kukësin. Sot me skuadrën është ribashkuar Debatik Curri.
currri

d.balla/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç