Emigrantët ilegal, DASH përgëzon operacionet e policisë shqiptare

Departamenti Amerikan i Shtetit falenderon policinë shqiptare për operacionet e realizuara në bashkëpunim me agjentët amerikanë për të goditur trafikun ilegal të klandestinëve.

Në dy faza operacione “One if By land” çoi në pranga mbi 60 persona të përfshirë në grup kriminal që trafikonin ilegalisht shqiptarë dhe emigrantë nga lindja e mesme drejt SHBA-ve, Kanadasë, Anglisë e vendeve të BE-së emigrantë.

Falenderimet e Departamentit të shtetit i janë përcjellë kreut të policisë Ardi Veliu nga Karen Riley shefe e Departamentit të Hetimeve Kriminale të Shërbimit të Sigurisë Diplomatike në Departamentin e Shtetit.

Karen Riley ka vizituar Shqipërinë ndërsa një ditë më parë ajo është ndalur në zyrat e Policisë së Shtetit ku është angazhuar për rritje të bashkëpunimit midis dy vendeve.

Foto nga takimi

G.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik