Emisioni ‘Botërori +’ /Sonte dueli Iberik, parashikimet e rezultateve

Emisioni ‘Botërori +’ /Sonte dueli Iberik, parashikimet e rezultateve

Emisioni Botërori +

Sonte  në orën 20:00 do të zhvillohet ndeshja Portugali-Spanjë.Në fakt, Spanjë-Portugali duhet të ishte një ndeshje shumë ndryshe nga ajo që pritet, për mënyrën se si vijnë dy formacionet e mëdha në ndeshjen e parë të tyre në Grupin B.

Iberikët kanë ndryshuar trajnerin vetëm dy ditë më parë dhe tashmë Fernando Hierro duhet të qetësojë ambjentin e trazuar me një fitore, duke qenë se luhet kundër skuadrës më të fortë të grupit

Keidi Mehmetaj ka dhënë opinionin e saj në lidhje me ndeshjen duke u shprehur se fiton Portugalia.

Për mendimin tim fiton Portugalia per shkak të kaosit që ka krijuar në Skudër shkarkimi i  trajnerit Lopetegui . Shikoj më shumë Portugalinë si fituese megjithëse nuk bëj tifo për asnjërën nga këto dy ekipe

Keidi Mehmetaj

Profesor Karriqi ka analizuar formacionin e Spanjës.

Diego Costa të lujaë në qendër të fushës. Spanja ka vendosur ta fitojë lojen.

Spanja vendos Iskon ne 2/3 e fushës në mënyrë që Ramos dhe Pique janë aktivë në mesfushë. Hapin lojën në 70 metra.

Eksperti i futbollit Karriqi

Formacioni i ndeshjes Portugali-Spanjë

(Formacioni zyrtar)

Të ftuarit tanë kanë dhënë parashikimet e tyre pë rezultatin e ndeshjes Portugali-Spanjë.

(Skedina sipas Botërori +)

 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!