Emisioni i RAI për Shqipërinë, Rama u përgjigjet akuzave: U mbars mali e polli një mi, hardhucat dhe zhapikët nuk e nëpërkëmbin dot Shqipërinë

Emisioni i RAI për Shqipërinë, Rama u përgjigjet akuzave: U mbars mali e polli një mi, hardhucat dhe zhapikët nuk e nëpërkëmbin dot Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur të gjithë kritikëve lidhur me intervistën e dhënë për emisionin Report të Rai, i cili publikoi edhe episodin e dyë për Shqipërinë. Në një postim në platformën X, Rama u ka kthyer përgjigje të gjitha akuzave të opozitës, ndërsa shkruan se “U mbars mali polli një mi e minj hardhuca e zhapikë kanë kohën e ahengut të fitores në humbje”.

Më tej kreu i qeverisë thotë se Shqipërinë tashmë nuk e ndal dhe nuk e nëpërkëmb askush.

“U mbars mali polli një mi dhe tani minj, hardhuca e zhapikë kanë kohën e ahengut të fitores në humbje! Është koha e daljes së shpirtit të së keqes që mpaket e çirret, ndërkohë që Shqipërinë as e ndal dot më kush dhe as e nëpërkëmb dot më askush.

Reagimi i Ramës vjen pas akuzave të bërë pas publikimit të episodit 2 të emisionit Report në Rai. Ndërsa edhe gazetari Giorgio Mottola dhe edhe një intervistë për televizion e familjes Berisha, ndërsa për kreun e qeverisë tha se ka zakon të flasë me gazetarë të lirë dhe të pavarur.

Në intervistë kryeministri mbrojti marrëveshjen me Melonin për qendrën e emigrantëve në Gjadër dhe Shëngjin, duke vënë theksin tek solidaritetit me këtë problem demografik që po përballet Europa sot.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • noli: 04/06/2024 08:22

  te zgjedhurit e tu hane dardhe molle fiq e rrush (gjithmone pas kurrizit) shqiptaret 30 vjete vazhdojne te qerojne fara luledielli ne mes te sheshit . 00000000000 shtet !! Vetem per horrat e gangsterat hapen dyert e zyrave. Turp i madh , asnjhere ska qene ne kete pike ky vend.

  Përgjigju
 • I.M: 04/06/2024 06:50

  Rrumpallë shtet gjete , rrumpallë do e lesh.

  Përgjigju
 • Or tej: 04/06/2024 06:46

  Ata nuk e paten me popullsine por me zoterine tende dhe me ata vellezer, ministra e nepunesa qe te rrethojne e qe po kerkohen apo arrestohen cdo dite or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Baftjar: 04/06/2024 04:17

  Nga "dardha, molle e fiq" ne "hardhuca e zhapike"! Cfare folkrori mjeran i ketij pufteje maskara.

  Përgjigju
 • Zaka: 04/06/2024 00:19

  Nuk trembemi ne o enver ti ha me luge floriri neve vari lesht

  Përgjigju
 • Zoti: 03/06/2024 22:44

  Po ne fakt ai nuk foli per Shqiperine, foli per ty dhe familjen tende mafoze.

  Përgjigju
 • Genti: 03/06/2024 22:24

  Aman se je bere bajat fare.

  Përgjigju
 • Lenci: 03/06/2024 22:16

  NUK NËPERKEMBEN SHQIPËRIN..... POR NËPËRKEMBEN KRYMINSTRIN, NARKO SHTETIN DHE VLLEZËRIT RAMA.... NUK ALUDUAN ASGJË KUNDRA SHQIPËRIS APO SHQIPTARVE....

  Përgjigju
 • Sala: 03/06/2024 22:02

  Ti nuk je Ismail Qemali i Shqiprise,ti je Napoleoni ai Xhorxh wells....ti e kupton

  Përgjigju
  • Orwell: 03/06/2024 23:07

   "Nuk ka pyll pa dërra" tha Napoleoni në intervistë

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spanja kampione e Euro 2024/ Hitaj për 'Minuta Zero': Ishin më të çlirët se anglezët! Karriqi: De la Fuente ridimensionoi futbollin

Spanja kampione e Euro 2024/ Hitaj për 'Minuta Zero': Ishin më të çlirët se anglezët! Karriqi: De la Fuente ridimensionoi futbollin