Emocione deri në sekondat e fundit, Flamurtari mund Partizanin dhe dërgon trofeun e Superkupës në Vlorë

Emocione deri në sekondat e fundit, Flamurtari mund Partizanin dhe dërgon trofeun e Superkupës në Vlorë

Basketbollistet e Flamurtarit me trofeun

U zhvillua dje pasdite në Pallatin e Sportit "Dhimitraq Goga" Superkupa e Shqipërisë në basketboll për femra. Flamurtari fitoi 89-82 kundër Partizanit në një ndeshje të luftuar deri në sekondat e fundit të periodës finale. Ky sukses bën që vajzat e Flamurtarit të dërgojnë trofeun në Vlorë.

Vlonjatet dominuan 3 nga 4 periodat e sfidës, me vajzat e Partizanit që fituan vetëm në periodën e tretë. Në fundin e periodës së parë Flamurtari kryesonte 21-18, ndërsa 18-15 po për vlonjatet u mbyll perioda e dytë. Në të tretën Partizani e mbylli me një pikë avantazh 19-20, ndërsa në kryesimin e përgjithshëm Flamurtari vijonte të kryesonte. Perioda e fundit ishte emocionuese, me Partizanin që u afrua në një moment me dy pikë larg. 31-29 u mbyll perioda e katërt për rezultatin final 89-82. Kështu titulli shkon në Vlorë, duke bërë që Flamurtari të koleksionojë trofeun e 14-të të Superkupës.

Rezultati: 89-82 (21-18|18-15|19-20|31-29)

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin