EMRAT/ Dy shqiptarë 'tallen' me sigurinë e burgut italian, arratisen në dy të mëngjesit

Ervis Markja dhe Adriatik Gega,  këta janë emrat e dy shqiptarëve, përkatësisht 29 dhe 26 vjeç, të cilët u arratisën nga burgu i Carinolas. Njëri prej tyre, është i njohur në kronikat lokale pasi që ai ishte autori i vjedhjeve edhe midis Sant'Agata dhe Dugenta,

Sipas rindërtimeve të skemës së arratisjes, të dy  janë larguar nga burgu  mes orës 1 dhe 2 të mëngjesit. Ata kanë sharruar hekurat e burgut dhe më pas janë larguar pa lënë gjurmë ndihmuar edhe nga një shi i madh që po binte. 

Adriatik Gega u arrestua në vitin 2012 në krahinën e Beneventos pasi akuzohej se ishte pjesë e një bande të specializuar për grabitje shtëpish. Ndërsa, Ervis Markja u arrestua në Janar 2016 së bashku me dy persona të tjerë pasi kishin sulmuar një makinë policie dhe kishin ofenduar punonjësin e policisë

Ndërkohë është dhënë alarmi maksimal në të gjithë rajonin për kapjen e tyre. Kontrolle të rrepta kryesisht në stacionet hekurudhure.
E.L./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento