EMRAT/ Kapen me kokainë me vlerë 1.6 milionë paund, arrestohen dy shqiptarë në Londër

Kokaine e sekuestruar

Dy burra shqiptar janë arrestuar pasi u kapën me 20 kg kokainë, që arrinte vlerën e 1.6 milionë stërlinave dhe me 25.000 paund në një apartament në Rotherhithe, Londra Jug-Lindore.

Mediat e huaja raportojnë se droga u gjet në një apartament në Rotherhithe në juglindje të Londrës.

Vidiol Muratas dhe Fatjon Nakaj, janë dy shtetasit shqiptarë të moshës 43 dhe 31 vjeç, të cilët u arrestuan në banesë, pasi akuzohen për trafik drogë.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pas 32 ditësh shënohet viktima e parë nga COVID, i pavaksinuar! 30 raste të reja në 24 orët e fundit, rritet numri i të shtruarve në spital