EMRI/ Po hynte në Portin e Durrësit nga Italia, arrestohet 31 vjeçari! Në 2019-ën tentoi të vriste 17 vjeçarin në Fushë-Mëzez

EMRI/ Po hynte në Portin e Durrësit nga Italia, arrestohet 31 vjeçari! Në 2019-ën tentoi të vriste 17 vjeçarin në Fushë-Mëzez

Foto ilustruese

Policia e Durrësit ka arrestuar, 31 vjeçarin, Sajmir Elezaj i cili ishte shpallur në kërkim nga forcat blu pasi në 2019-ën në një atentat me armë zjarri në Fushë Mëzezë tentoi të vriste 17 vjeçarin Jonis Hasa i cili mbeti i plagosur në këmbë.

Arrestimi i tij është bërë gjatë momentit që i riu ka hyrë në portin e Durrësit pasi sapo kishte mbërritur nga Italia. 31-vjeçari ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë  “Arrest në burg”, për veprat penale "Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit".

Në vitin 2019, Sajmir Elezaj në bashkëpunim me dy persona të tjerë të shpallur në kërkim tentuan të vrisnin të riun, Jonis Hasa dhe shokun e tij 24 vjeçar, i cili po ashtu mbeti i plagosur. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë, tifozët e Kombëtares lënë stadiumin të zhgënjyer

Humbja me Italinë, tifozët e Kombëtares lënë stadiumin të zhgënjyer